青進資訊台

填色比賽獲獎作品

 

幼稚園組別 - 冠軍
得獎者:姚景彰(東華三院馬陳景霞幼稚園)
作品名稱:愛.戰勝疫情

幼稚園組別 - 亞軍
得獎者:盧心渝(鳳溪幼稚園)
作品名稱:病毒快走了

幼稚園組別 - 季軍
得獎者:林晉霆(基督教中心幼稚園暨幼兒園(九龍塘))
作品名稱:團結齊心抗「疫」,病魔勢必敗走!

初小組別 - 冠軍
得獎者:呂鎧玥( 德望小學暨幼稚園(小學部))
作品名稱:用愛齊心,對抗戰「疫」

初小組別 - 亞軍
得獎者:鍾愷澄(拔萃女小學)
作品名稱:萬眾一心齊抗疫,攜手同心迎彩虹

初小組別 - 季軍
得獎者:黃一信(九龍灣聖若翰天主教小學)
作品名稱:齊心就事成

高小組別 - 冠軍
得獎者:麥馨月(新界婦孺福利會梁省德學校)
作品名稱:中港是一家,抗疫無分你我他

高小組別 - 亞軍
得獎者:姚紫洋(中華基督教會基灣小學(愛蝶灣))
作品名稱:衛生、健身、關心,「疫」境化「易」境,重視香港動力

高小組別 - 季軍
得獎者:陳誠智(天水圍官立小學)
作品名稱:世界抗疫之戰

 

 

【特色公屋逐個睇👀👀👀】 全港有約44.6%嘅居民居住喺公營房屋,都有成三百幾萬人架。而講起公屋嘅設計同外型,可能你會話而家嘅公屋每一幢睇落都係一樣樣咁,可以有咩特色呀?

🤔嗱!咁你就錯啦!🙅🏾‍♂️🙅🏾‍♀️🙅🏾‍♂️ 其實香港唔少公屋藴含各種建築藝術👀👀,特別係舊式嘅公屋,例如有全港唯一一個圓筒形嘅公屋💈、英女王大駕光臨過嘅公屋👑、買少見少嘅七層公屋等等等 淨係講都由排講🗣🗣🗣不如⋯試下睇🤓

嚟緊青進YT channel將會有越來越多嘅新片發放,大家記得訂閱啦!CLS!

#香港 #公屋 #公共房屋 #公共屋邨 #新式公屋 #舊式公屋 #建築 #藝術 #屋宇建設 #青進 #青年 #HKYUA

https://youtu.be/PrPzmlobcwA

【今個新年好去處!!】 聽日就過年啦🐮🐮🐮大家是咪好興奮呀!

😆各位諗好新年去邊到玩未呢?🤤未都唔使怕!因為我地已經率先為大家探咗路,揀左幾個精選推介既地方比大家🥳🥳🧧🧧🧧 事不宜遲!快d一齊嚟睇下有咩心水先!

1.迪士尼TSUM TSUM 春日園遊會

地址:旺角朗豪坊4樓通天廣場

2.癲噹 MoMo熊「招財噹噹黃金『鞠』」

地址:黃埔天地黃埔號、聚寶坊及時尚坊

3. 罐頭豬LULU 瀛春冧豬旅行豚

地址:紅磡置富都會L7大堂

地址:馬鞍山廣場L2天幕廣場

地址:沙田置富第一城地下置富第一園

4. LEGO® LET’S MOOVE 新春動樂園

地址:沙田新城市廣場1期 1/F 羅馬圓型獻技場

5. LINE FRIENDS幸福花見迎牛年

地址:荃灣如心廣場商場露天廣場、商場一期中庭及商場二期

6. Plastic Thing【食得是福迎新春】

地址:荃灣廣場L5戶外平台

大家去瘋狂打卡嘅時候,記得注意防疫呀🙊記得避開人流高峰👨‍👨‍👧‍👧打卡位太多人嘅時候,等人少d再行埋去喇。 黎緊青進YouTube channel將會有越來越多嘅新片發放,大家記得訂閱啦!CLS!

https://youtu.be/EOmZR0EB0bY

香港有好多野食,想食煲仔飯可以試下啦! #煲仔飯 #旺角 #銓滿記 #冬天 #春天 #美食 #香港 #九龍 #油尖旺

地址:旺角新填地街419號萬福大廈地下(港鐵旺角站 C3 出口) 電話:66568878

營業時間: 星期一至日 07:00 - 00:00(可能因防疫政策有所改變)

Follow我哋嘅page,知道更多資訊啦!

IG: https://www.instagram.com/hongkongyua/

FB: https://www.facebook.com/hkyua

https://youtu.be/60zu20HKol0

👀大家平時對於香港嘅古蹟同廟宇了解幾多呢? 今期影片,青進會帶大家探索香港三座有趣嘅特色廟宇,每座廟宇都有自己嘅獨特故事!👂👂

除左例行節日風俗或宗教習慣之外,週末或者假期都可以去廟宇參觀下,🥰感受香港歷史嘅魅力呀!🇭🇰❤️

1.天后廟 銅鑼灣天后廟道10號

開放時間:07:00-17:00

https://www.amo.gov.hk/b5/monuments_15.php

2.蓮花宮 銅鑼灣蓮花街

開放時間:08:00-17:00

https://www.amo.gov.hk/b5/monuments_106.php

3.文武廟 上環荷里活道124-126、128及130號

開放時間:08:00-18:00

https://www.amo.gov.hk/b5/monuments_96.php

4.文武別苑 上環四方街5號地鋪

開放時間:09:00-18:00

https://temples.tungwahcsd.org/man-mo-lounge

==============================

👇🏻follow我哋嘅page,知道更多資訊啦!

IG:https://www.instagram.com/hongkongyua/

FB:https://m.facebook.com/hkyua

#香港 #廟宇 #寺廟 #傳統 #文化 #節慶 #歷史 #假期好去處 #香港一日遊 #港島 #天后廟 #蓮花宮 #文武廟 #青進 #hkyua #青年

*以下排名不分先後

傑出學生(初中組):

胡臻緻 保良局第一張永慶中學 余瑞琦 拔萃女書院
陳耀升 英華書院 陳彥欣 佛教大雄中學
容心玥 香港培正中學 秦學嘉 長沙灣天主教英文中學
陳柏橋 民生書院 朱建燁 佛教孔仙洲紀念中學
蕭洛臻 伊利沙伯中學 蔣心悦 瑪利諾修院學校 (中學部)

傑出學生(高中組):

白曉穎 華英中學 陳諾希 拔萃女書院
黃穎賢 中華基督教會蒙民偉書院 王鈺晶 中華基督教會蒙民偉書院
陳芷瑩 五旬節聖潔會永光書院 呂家晴 藍田聖保祿中學
陳諾晴 寶血會上智英文書院 關明軒 九龍華仁書院
陳朗昕 德望學校 陳奕宏 五旬節聖潔會永光書院

優秀學生(初中組):

王心怡 趙士元 陳依敏 周凱渝 鄧芷穎 吳柏洭 曾逸沂 李穎琳
鄒思悅 葉俊霖 周   眷 陸浚晞 雷慧茵 吳淳瀚 馬婉名 梁竣軒
鄭惠鳴 陳敏萱 彭靖家 紀   朗 施宇翔 王韋賢 陳業坤 梁肇麟
顧雪盈 林銳恒 萬恩彤 朱嘉怡 洪詩妮 譚穎明 陳盈豐 岑麗雯
梁琸嵎 鄭天欣 麥伊玲 黃家晶

優秀學生(高中組):

林竣鴻 盧卓妍 楊愷琪 高楚嵐 王鈺麟 劉芷而 陳穎妍 陳駿禧
葉祺樂 錢穎心 梁鋭玲 吳家莉 盧欣欣 黃鈺萍 林希桐 葉哲朗
李童安 藍若天 駱俊熹 倪卓彥 陳梓軒 鍾慧琳 張志雄 蕭敏儀
唐浚文 蕭俊亨 梁嘉琪 周子霖 梁天曦 商   莉 陳綺婷 連恩童
趙詠熙 鄭敏樂 葛沁蕊

「認識祖國•認識香港」系列比賽2019填色比賽獲獎作品

「認識祖國•認識香港」系列比賽2019填色比賽獲獎作品

幼稚園組別 - 冠軍
得獎者:鄭祺峰(聖羅撒幼稚園)
作品名稱:放下手機 重拾生命色彩

幼稚園組別 - 亞軍
得獎者:呂鎧玥(德望小學暨幼稚園)
作品名稱:早日放下手機,早日獲得新生

幼稚園組別- 季軍
得獎者:單泳斐(香港保護兒童會林護幼兒學校)
作品名稱:愛心關懷 和樂之家
初小組別 - 冠軍
得獎者:羅煒嵐(港澳信義會小學)
作品名稱:愛惜頭腦身體好,沉迷電腦惹煩惱
初小組別 - 亞軍
得獎者:梁芷晴(港澳信義會小學)
作品名稱:善用科技個個識,美好生活齊得益

初小組別 - 季軍
得獎者:黃靖雯(嗇色園主辦可立小學)
作品名稱:向手機說不

高小組別 - 冠軍
得獎者:曹家琳(道教青松小學(湖景邨) )
作品名稱:別被網絡誘惑

高小組別 - 亞軍
得獎者:易朗欣(將軍澳天主教小學)
作品名稱:善用科技產品

高小組別 - 季軍
得獎者:梁心悅(港澳信義會小學)
作品名稱:善用科技網絡,切勿濫用沉迷

獲獎作品【認識祖國·認識香港系列比賽 2018】 填色比賽

幼稚園組冠軍:
林芊仴 東華三院田灣(一九九六至一九九七總理)幼稚園

 

幼稚園組亞軍:
陳宇軒 荔景禮贀會幼稚園

 

幼稚園組季軍:
黎永鏗 東華三院何藍瓊纓幼稚園

 

初小組冠軍:
黃恩言 中華基督教會基華小學(九龍塘)

 

初小組亞軍:
呂漪琳 保良局馮晴紀念小學

 

初小組季軍:

周正楠 英皇書院同學會小學第二校

 

高小組冠軍:

梁心悅 港澳信義會小學

 

高小組亞軍:

黃靜文 聖安多尼學校

 

高小組季軍:

梁珈齊 英皇書院同學會小學第二校

 

初中組得獎名單

(排名不分先後)

傑出學生
油尖旺區 拔萃女書院 冼家朗
聖芳濟書院 劉韋廷
深水埗區 英華書院 李彥朗
聖母玫瑰書院 戴芷晴
九龍城區 華英中學 鄭丹悅
德蘭中學 楊愷琪
黃大仙區 天主教伍華中學 王子臨
觀塘區 匯基書院(東九龍) 梁采琳
慕光英文書院 張嘉榮
觀塘官立中學 李錦柔

 

優秀學生
油尖旺區 九龍華仁書院 關明軒
中華基督教會銘基書院 鍾穎霖
官立嘉道理爵士中學 林俊羲
真光女書院 吳冬妮
港九潮州公會中學 吳敏詩
聖公會諸聖中學 鄭弘禹
循道中學 符詠彤
嘉諾撒聖瑪利書院 陸曦彤
深水埗區 香島中學 鍾浩賢
香港四邑商工總會黃棣珊紀念中學 黃靖淳
聖瑪加利男女英文中小學 陳鍩瑤
路德會協同中學 陳文信
寶血會上智英文書院 李昕蒑
九龍城區 九龍真光中學 鄧卓琳
民生書院 陳泓亮
何明華會督銀禧中學 連啟晉
基督教女青年會邱佐榮中學 林澧晞
九龍城區 順德聯誼總會胡兆熾中學 陳 敏
瑪利諾修院學校(中學部) 朱湘婷
黃大仙區 中華基督教會協和書院 蘇采琦
可立中學(嗇色園主辦) 石潁桐
可立中學(嗇色園主辦) 陳銀潮
可立中學(嗇色園主辦) 葉芷茵
可立中學(嗇色園主辦) 廖家樂
保良局第一張永慶中學 鄺崇哲
聖公會聖本德中學 雷泳嫦
潔心林炳炎中學 林育仟
觀塘區 中華基督教會蒙民偉書院 郭凱盈
中華基督教會蒙民偉書院 孫慶霖
順利天主教中學 盧佩珍
慕光英文書院 張小芬
藍田聖保祿中學 余依庭
藍田聖保祿中學 林穎妍

高中組得獎名單

(排名不分先後)

傑出學生
油尖旺區 伊利沙伯中學 盛永愛
拔萃女書院 吳家希
九龍城區 民生書院 陳晃維
東華三院黃笏南中學 葉朗青
香港培正中學 鍾曉楠
黃大仙區 可立中學(嗇色園主辦) 范洋菁
德愛中學 鄧晴怡
觀塘區 寧波公學 劉健怡
慕光英文書院 周燦林
觀塘瑪利諾書院 盧良熙

 

優秀學生
油尖旺區 九龍華仁書院 袁振豪
世界龍岡學校劉皇發中學 楊蟬蔓
保良局莊啟程預科書院 梁珈祈
真光女書院 周詠彤
基督教香港信義會信義中學 區嘉琪
聖芳濟書院 薛敬彥
嘉諾撒聖瑪利書院 余尚穎
深水埗區 中華基督教會銘賢書院 姚科蕊
香島中學 李穎彤
香島中學 劉思銘
香港四邑商工總會黃棣珊紀念中學 廖婉茵
瑪利諾神父教會學校 林嘉儀
德雅中學 伍紫鈺
寶血會上智英文書院 陳彥錏
九龍城區 九龍真光中學 朱霏瑜
中華基督教會基道中學 陳泳霖
五旬節中學 張文思
九龍城區 旅港開平商會中學 黃賡暉
瑪利諾修院學校(中學部) 杜可蕎
黃大仙區 天主教伍華中學 蘇靖鈞
五旬節聖潔會永光書院 劉 璇
中華基督教會協和書院 王穎儀
可立中學(嗇色園主辦) 黃淑鈴
聖公會聖本德中學 蘇幸如
德望學校 余海彤
德望學校 馬曉晴
樂善堂余近卿中學 郭曉琳
觀塘區 仁濟醫院羅陳楚思中學 林美君
寧波公學 王芷櫻
寧波公學 葉駿霆
觀塘官立中學 莫嘉欣
觀塘瑪利諾書院 黃子駿
觀塘瑪利諾書院 廖楚灃
觀塘瑪利諾書院 蕭志豪

傑出學生(初中組):

鍾家華 何文田官立中學 王詠鎔 何明華會督銀禧中學
廖天藍 拔萃女書院 陳穎妍 基督教香港信義會信義中學
曹涴絲 聖瑪加利男女英文中小學 周燦林 慕光英文書院
黃穎賢 中華基督教會蒙民偉書院 陳思璇 新生命教育協會呂郭碧鳳中學
鄭敏樂 保良局第一張永慶中學 許鐘玲 可立中學(嗇色園主辦)

傑出學生(高中組):

汪嘉萍 華英中學 李宇君 何明華會督銀禧中學
陳詠欣 順德聯誼總會胡兆熾中學 楊文琦 拔萃女書院
何泳瑤 伊利沙伯中學 周穎童 保良局莊啟程預科書院
史綽雯 寧波公學 林穎盈 藍田聖保祿中學
容頌言 順利天主教中學 甘朗然 天主教伍華中學

優秀學生(初中組):

劉芷而 林嘉欣 黎澍晴 周樂宜 王莉莎 文嘉希 歐佩芝 洪悅怡
崔靜文 梁銳玲 韋 瑤 葉芯旻 施千予 謝柏宇 梁嘉琪 吳嘉正
楊旗成 文富妤 陳樂嘉 朱穎妍 曹萃菁 楊芍萱 黃偉鑫 莫銘浠
蘇依琳 林楚玲 艾莎

優秀學生(高中組):

林穎諾 盧家聲 梁筠宜 阮路昊 劉鎧潁 趙嘉兆 郭佩琳 梁暐東
梁家慈 黃耀亨 陳滋蕎 何依妮 王瑋傑 湯堅信 陳樂欣 陳曉嵐
黃政熙 盧梦洁 歐俊賢 林美雪 羅善恩 莫嬿藍 黃明茵 江巧月
黃素素 余宗穎 陳凱欣 何卓謙